Dogoterapia

IMG_0268Szkoła dla Psów „AS” podjęła inicjatywę prowadzenia zajęć z udziałem psa i organizowaniu spotkań dla dzieci i młodzieży, zarówno chorych jak i zdrowych. W trakcie zajęć i terapii wdrażany będzie program edukacyjny „Bezpieczny pies” oraz organizowane będą zabawy i konkursy, podczas których będzie zależało nam na wprowadzenie dziecka w stan euforii, radości, satysfakcji i spełnienia z wykonanych zadań i otrzymanych nagród. Proponowane zajęcia przeznaczone są dla grup przedszkolnych, wczesnoszkolnych oraz szkolnych. Mogą odbywać się w w/w instytucjach, domach dziecka, domach kultury, ośrodkach szkolno – wychowawczych, ośrodkach wypoczynkowych, ośrodkach sportowo-rekreacyjnych itp.

 


IMG_95181. Program edukacyjny, „BEZPIECZNY PIES”, 
przeznaczony pierwotnie dla dzieci i młodzieży, obecnie także dla rodziców i nauczycieli.

Ma na celu przybliżyć psie zwyczaje. Zwraca uwagę, w jaki sposób należy zachowywać się w towarzystwie psów tak by było to miłe i bezpieczne dla obu stron. Program pozwala zrozumieć zachowania czworonogów i obrazuje świat takim, jakim widzą go psy. Uczy obcowania z psami, które spotykamy na ulicach i z tymi, które są członkami rodzin. Jasno też informuje o prawach czworonożnych przyjaciół i obowiązkach wobec zwierząt.  Program łączy w sobie naukę o innym gatunku jakim jest pies, szacunku dla czworonogów jednocześnie pozwalając dzieciom na bezpośredni kontakt z psami, zapoznanie się z wyglądem ciała psa poprzez nie tylko wizualizacje ale także bezpośredni kontakt i dotyk. Celem programu jest nauka poprzez zabawę z psami.

2. Terapia z udziałem psa – DOGOTERAPIA

Zajęcia wzmacniające efektywność pracy z dziećmi i rehabilitacji, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies, prowadzony przez wykwalifikowanego terapeutę.
Łączy naukę, rewalidację i zabawę. Naturalna radość i spontaniczność psa pozwalają dziecku odczuć satysfakcję z wykonywanych zadań mobilizując je do podejmowania nowych wyzwań.
Zajęcia z zakresu kynoterapii mają bardzo szerokie zastosowanie.


IMG_0265IMG_0238IMG_0266