Psie przedszkole

Edukację naszych pupili powinniśmy zacząć w okresie, gdy wprowadzamy szczenię do domu. Jest przeznaczone dla piesków w wieku od 3 do 5 miesiąca życia. Jest to bardzo ważny okres w życiu psiaka, oddzielony od matki i rodzeństwa gdy znajduje się w obcym otoczeniu. Potrzebuje czasu i pomocy w przystosowaniu się do nowego środowiska. W tym czasie pies buduje swoje relacje z właścicielem i światem zewnętrznym, utrwala wzorce, naśladując nową rodzinę.

Warto zadbać o czas dla pupila na socjalizację i naukę. Pod okiem instruktora pomagamy szczenięciu uczyć się zasad i zwyczajów w całkowicie dla niego nowym i obcym środowisku. Wszystko po to, żeby mieszkanie pod jednym dachem przynosiło jak najlepsze i najprzyjemniejsze efekty dla obu stron.

Uczymy przy użyciu pozytywnych metod szkolenia.

Dzięki wypracowanej formie nagradzania za dobrze wykonane polecenie, piesek uczy się w zabawie, ćwiczy koncentrację, nawiązuje więź emocjonalną z przewodnikiem. Pod czujnym okiem instruktora staramy się nauczyć postępować z nowym członkiem rodziny.

Wszystko po to by w przyszłości nasz pupil wyrósł na spokojnego, zrównoważonego osobnika, wykonywającego polecenia swojego przewodnika. Pozostawienie psa w tym okresie w beztroskim dzieciństwie powoduje u niego przyswajanie nawyków trudnych do wyeliminowania w późniejszym szkoleniu, a w wypadku psów obronnych i stróżujących zmian nieodwracalnych (strach, lęk itp.)

 

Cykl szkoleń obejmuje do 10 spotkań.


przedszkole3