Zajęcia prowadzone są świadomie, odpowiedzialnie, z poziomem trudności dostosowanym do potrzeb właściciela i możliwości pieska, z nastawieniem głównie na zbudowanie poprawnej relacji malucha z przewodnikiem. Kładziemy nacisk na socjalizację mądrą, a nie „za wszelką cenę” . Pomagamy właścicielowi zrozumieć co i dlaczego w danym momencie „mówi” do niego jego pupil, oraz jak należy w takiej sytuacji postąpić.
Nie jesteśmy zwolennikami niekontrolowanych szaleństw wśród maluchów, kładziemy nacisk na naukę takiego zachowania w grupie, aby nawet podczas zabawy pupil był skupiony na właścicielu. Zdobycie takich umiejętności przez młodego psa pozwoli uniknąć niepożądanych zachowań w trakcie codziennych spacerów, nawet wtedy kiedy maluch przestanie być już taki „malutki”. Przecież razem chcemy się cieszyć tą chwilą!
Jak przebiega szkolenie?
Kurs Psiego Przedszkola obejmuje 10 spotkań, z których każde trwa od 45 do 60 minut. Pierwsze zajęcia odbywają się indywidualnie, pozostałe dziewięć w grupach maksymalnie 6 osobowych.
Zajęcia prowadzone są 2 – 3 razy w tygodniu, w nastepujące dni: sobota, niedziela oraz jeden dzień na tygodniu (od poniedziałku do piątku).
Edukację naszych pupili powinniśmy zacząć w okresie, gdy wprowadzamy szczenię do domu. Jest przeznaczone dla piesków w wieku od 3 do 5 miesiąca życia. Jest to bardzo ważny okres w życiu psiaka, oddzielony od matki i rodzeństwa gdy znajduje się w obcym otoczeniu. Potrzebuje czasu i pomocy w przystosowaniu się do nowego środowiska. W tym czasie pies buduje swoje relacje z właścicielem i światem zewnętrznym, utrwala wzorce, naśladując nową rodzinę.
Warto zadbać o czas dla pupila na socjalizację i naukę. Pod okiem instruktora pomagamy szczenięciu uczyć się zasad i zwyczajów w całkowicie dla niego nowym i obcym środowisku. Wszystko po to, żeby mieszkanie pod jednym dachem przynosiło jak najlepsze i najprzyjemniejsze efekty dla obu stron.
Dzięki wypracowanej formie nagradzania za dobrze wykonane polecenie, piesek uczy się w zabawie, ćwiczy koncentrację, nawiązuje więź emocjonalną z przewodnikiem. Pod czujnym okiem instruktora staramy się nauczyć postępować z nowym członkiem rodziny.
Wszystko po to by w przyszłości nasz pupil wyrósł na spokojnego, zrównoważonego osobnika, wykonywającego polecenia swojego przewodnika. Pozostawienie psa w tym okresie w beztroskim dzieciństwie powoduje u niego przyswajanie nawyków trudnych do wyeliminowania w późniejszym szkoleniu, a w wypadku psów obronnych i stróżujących zmian nieodwracalnych (strach, lęk itp.)